Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


IV. Országos Interaktív Tábla Konferencia és Módszertani Börze programja

2009.10.04

Azért, hogy a későbbiekben is könnyen megtaláljuk, honlapunkon utólag is feltüntetjük a konferencia programját. Illetve a konferenciáról, az ott elhangzottakról tervezünk folyamatos beszámolót adni. Az eredeti programkiírás pdf formátumban letölthető itt!

A IV. Országos Interaktív tábla Konferencia programja
Idıpont: 2009. szeptember 25-26.
Helyszín: Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központ

S z e p t e m b e r  2 5 .  p é n t e k

Ezen a napon a rendezvény szabadon látogatható, előzetes regisztráció sem szükséges!
Kapunyitás: 13.30
A kapunyitást követıen a program 4 különbözı helyszínen zajlik, illetve ezalatt a rendezvény
kiállítói is termékbemutatókkal várják az érdeklődőket.
Előadások
Helyszín: Károlyi-Csekonics Rezidencia, erkélyes terem
14.00-14.25
Megnyitó beszédet mond Orgován Katalin, a Műszaki Kiadó ügyvezető
igazgatója
14.25-14.50
Digitális írástudás – A digitális kompetenciafejlesztés tervezett fejlesztései az
Új Magyarország Fejlesztési Tervben
Előadó: Könczöl Tamás, igazgató, EDUCATIO Társadalmi Szolgáltató
Nonprofit Kft., eLearning Igazgatóság
15.00-15.40
Tüskés Gabriella – A Műszaki Kiadó digitális arca – előadás a Műszaki
Kiadó újdonságairól
16.00-16.40
Biológia- Állat- és Növénytan interaktív tananyag módszertani használata
az órai munkában
(előadó: Gálné Domoszlai Erika; a Balázs-Diák Kft. előadása)

Interaktív táblás szoftverbemutató
Helyszín: Károlyi-Csekonics Rezidencia, bálterem
15.00-15.40
SmartBoard interaktív tábla a gyakorlatban
Mimio interaktív tábla a gyakorlatban
16.00-16.40
Interwrite interaktív tábla a gyakorlatban
Promethean interaktív tábla a gyakorlatban

Az EuTrust Zrt., a Mimio táblák magyarországi forgalmazójának programja
15.00-15.40 Horváth Judit – Mimio Quick Learning – ingyenes online oktatás
16.00-16.40 Bakonyi Péter – A XXI. Század oktatási keretrendszere – Digiboard
A Stiefel Eurocart Kft. programja
15.00-15.40 Herczog Gábor – A Stiefel csoport a QOMO közép-európai képviselője –
QOMO interaktív eszközök bemutatója
16.00-16.40 Boa Péter – Történelem tanítása STIEFEL interaktív tananyagokkal – példa:
a Római Birodalom
Kiállítás
A következı cégek várják mindkét nap az érdeklődőket az aulában:

  • Balázs-Diák Kft.
  • Commitment Zrt.
  • Digitális Tananyag Kft.
  • DNN Professional Graphics Kft.
  • Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
  • EPSON Europe B. V.
  • Eutrust Zrt.
  • High Media Kft.
  • LSK Hungária Kft.
  • Magic-Wand Kft.
  • SANAKO
  • Stiefel Eurocart Kft.

A program zárása: 17.00

S z e p t e m b e r  2 6 .  s z o m b a t
A programon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött!
Kapunyitás: 9.00
10.00 órától rövid eligazítás, majd ezután indul a program.
Az egyes helyszínek programja
A korábbi évek tapasztalatai és felmerült igények alapján úgy állítottuk össze a programot,
hogy nagyobb hangsúlyt kapjanak a gyakorlatias előadások, alkotóműhelyek. Ezeknél a
programoknál a résztvevık száma a rendelkezésre álló gépek száma miatt korlátozott:
általában egy-egy ilyen programnál 20-25 számítógép áll rendelkezésre, melyeknél lehetőség szerint 2-2 fő számára tudunk helyet biztosítani. Arra is figyeltünk, hogy ne maradhassanak le semmi Önök számára érdekesről, ezért előfordulnak ismétlődő programok, illetve az egyes tantárgyakhoz kapcsolódó alkotóműhelyek különböző idıpontokban kerülnek megrendezésre, így biztosítva az átjárhatóságot.
Az egyes programelemek 40 percesek, köztük délelőtt 15, délután 10 perces szünetek vannak, melyet a programokban külön nem jelöltünk. Az ebédszünetben svédasztalról válogathatnak. 16.00-tól a program zárásaként kerül sor „Hogyan használom az interaktív táblát a kompetenciafejlesztésben” címmel meghirdetett pályázatunk eredményhirdetésére, és a tombolára. A rendezvény zárása 17.30-kor.
Alkotóműhelyek
Flash programozás
Flash programozás kezdő és haladó szinten, ismétlődő programmal
Helyszín: HIK épülete, 302. terem
10.20-11.00 Zajáczné Kovács Margit – Flash programozás kezdőknek
11.15-11.55 Farkas Róbert – Flash programozás kezdőknek
12.10-12.50 Zajáczné Kovács Margit – Flash programozás kezdőknek
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Nagy György – Húzzuk, vonjuk! – Interaktív drag’n dropp flashben
14.20-15.00 Farkas Róbert – Variációk interaktivitásra – interaktív feladatok programozása Action Script 2-ben
15.10-15.50 Nagy György – Oszt, szoroz, kivon, összead! – Interaktív matematikai feladatok dinamikus szövegkezeléssel

Ingyenes tartalmak az interneten Interneten fellelhető, ingyenesen hozzáférhető tantárgyi tartalmak bemutatása
Helyszín: Károlyi-Csekonics Rezidencia, oszlopos terem
10.20-11.00 Somogyi Andrea – Ingyenes internetes tartalmak alsósoknak
11.15-11.55 Rapcsákné Pap Anikó – Számoljuk az internettel matematika
órán – Ingyenes matematikai tartalmak a világhálón
12.10-12.50 Szántó Gábor – Olcsó húsnak…? – Ingyenes tartalmak a neten a magyar nyelv és irodalom mőveltségterület oktatásához
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Dobóné Tarai Éva Phd – Vigyázz, kész, internet! – Böngészés a természettudományok világában
14.20-15.00 Bornemisza Zsuzsanna – Más szemmel! – Ingyenes biológia tartalmak biológiából
15.10-15.50 Farkas Róbert – Csepp a tengerbıl – Történelmi tartalmak az Interneten

Ingyenes szoftverek használata a tanórán, tananyagfejlesztésben
Internetrıl ingyenesen letölthetı programok alkalmazása

Helyszín: HIK épülete, 303. terem
10.20-11.00
Nagy György – Nem ördöngösség. Technika! – Háromdimenziós, körbejárható modellek készítése Google SketchUp-al
11.15-11.55 Szántó Gábor – Hanggal és képpel… – Videó-, és hangszerkesztés
12.10-12.50 Baloghné Béni Gabriella – Szín-varázs – képszerkesztés Photofiltre szoftverrel
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Papp-Varga Zsuzsanna – A GeoGebra rejtelmei kezdőknek
14.20-15.00 Papp-Varga Zsuzsanna – A GeoGebra rejtelmei haladóknak
15.10-15.50 Baloghné Béni Gabriella – Játék a szavakkal és képekkel – keresztrejtvény és puzzle készítés


Interaktív táblás tananyagszerkesztés- Interaktív ötletbörze tantárgyakhoz
Helyszín: HIK épülete, 314. terem
10.20-11.00 Farkas Róbert – „Historia digitalis” – Történelem az interaktív táblán
11.15-11.55 Baloghné Béni Gabriella – Tananyagszerkesztés alsó tagozatosoknak
12.10-12.50 Rapcsákné Pap Anikó – Interaktív matematika tananyagok készítése egyszerően
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Solymosi Györgyi – Interaktív tananyagszerkesztés irodalom órán: Arany János és a Toldi
14.20-15.00 Dobóné Tarai Éva Phd – Aktív diákok – aktív tanárok – aktívtábla – avagy tananyagötletek természettudományos tárgyakhoz
15.10-15.50 Ian F. Jedlica – Ötletek angolul – tananyagszerkesztés idegennyelvhez (a szekció munkáját tolmács segíti)

Interaktív táblás tananyagszerkesztés, különböző táblaszoftverekben I.
Kezdő és haladó szint
Helyszín: HIK épülete, 315. terem
10.20-11.00 Ruttner Csaba – A kalibrálástól az internetig – Tananyagszerkesztés Polyvision táblán kezdő szinten
11.15-11.55 Ruttner Csaba – Kép, hang, videó és mozgások az Easyteachel – Tananyagszerkesztés Polyvision táblán haladó szinten
12.10-12.50 Schlotter Judit – Első lépések a Prometheannel - tananyagszerkesztés Activstudioban kezdő szinten
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Schlotter Judit – Haladunk a Prometheannel – tananyagszerkesztés Activstudioban haladó szinten
14.20-15.00 Takács Attila – JÁTÉK A BETŰKKEL – Tananyagszerkesztés kezdő szinten Smart Notebook szoftverrel
15.10-15.50 Takács Attila – JÁTÉK A BETŰKKEL – Tananyagszerkesztés haladó szinten Smart Notebook szoftverrel

Interaktív táblás tananyagszerkesztés, különbözı táblaszoftverekben I.
Kezdı és haladó szinten
Helyszín: HIK épülete, 316. terem
10.20-11.00 Gyurkó Gábor – Tananyagszerkesztés Mimio szoftverrel kezdı
szinten
11.15-11.55 Gyurkó Gábor – Tananyagszerkesztés Mimio szoftverrel haladó
szinten
12.10-12.50 Szilágyi László – Tananyagszerkesztés Interwrite szoftverrel
kezdı szinten
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Szilágyi László – Tananyagszerkesztés Interwrite szoftverrel
haladó szinten
14.20-15.00 Tamasi Éva – Tananyagszerkesztés Lynx szoftverrel,
Cleverboard interaktív táblán, kezdı szinten
15.10-15.50 Tamasi Éva – Tananyagszerkesztés Lynx szoftverrel,
Cleverboard interaktív táblán, haladó szinten

Előadások
Szavazóegységek és egyéb kütyük - azaz mit használjunk még az interaktív táblákkal?
Szekciónkban ötleteket kaphatnak a szavazóegységek használatáról, megismerkedhetnek a
legújabb eszközökkel a digitális palatáblától a dokumentumkameráig.
Helyszín: HIK épülete, díszterem
10.20-11.00 Bedő Andrea - Schlotter Judit – Nemcsak interaktív táblánk van…
11.15-11.55 Szilágyi László – eInstruction szavazóegységek, Interwrite Mobi
12.10-12.50 Leveli András – Smart és újdonságai - Senteo, dokumentumkamera
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Wagner Éva – Bemutatkozik a Classmate PC – gyakorlati tapasztalatok
14.20-15.00 Kocsmár Kornél – A Promethean új világa
15.10-15.50 Bedő Andrea – Szavazóegységek - ActiVote és ActivExpression

Hogyan használom?
Gyakorló pedagógusok által használt saját készítéső anyagok bemutatása, tapasztalatcsere,
fórum
Helyszín: Károlyi-Csekonics Rezidencia, bálterem 1.
10.20-11.00 Venczelné Gulyás Edit és tanítványai – Madarak és fák napja az informatikaórán IKT eszközök segítségével - 4. osztályosok bemutatója
11.15-11.55 Tüskés Gabriella – Hogyan gondolkodjunk? – A problémamegoldás tanulható
12.10-12.50 Komár Zsolt – Az interaktív tábla feketén és fehéren – Afrika és Észak-Európa
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Baracsi Beáta – Matematika az interaktív táblán
14.20-15.00 Füzi Otília – Interaktív lehetıségek az óvodában

Pályaművek bemutatása
„Hogyan használom az interaktív táblát a kompetenciafejlesztésben” címő pályázatunk
nyerteseinek bemutatója 20 percben
Helyszín: Károlyi-Csekonics Rezidencia, bálterem 2.
10.20-10.40 Szántó Gábor – Mássalhangzótörvények és a helyesírási kérdéseik (középiskola)
10.40-11.00 Szederné Tóth Zsuzsanna Irén – Ritmusvilág (középiskola) 11.15-11.35
Borbás József és Borbás Józsefné – Vulkánok és földrengések (általános iskola, felső tagozat)
11.35-11.55 Komár Zsolt – Üdvözlet Magyarországról (általános iskola, felsı tagozat)
12.10-12.30 Farkasné Holpert Judit – Integrált tananyagfeldolgozás, kulcskompetenciák fejlesztése alsó tagozaton (általános iskola, alsó tagozat)
12.30-12.50 Kréz Tibor – Séta a dzsungelben – képességfejlesztés 2. osztály (általános iskola, alsó tagozat)
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-13.50 Olajosné Kádas Irén – A téglatest hálója (általános iskola, felső tagozat)
13.50-14.10 Ambrusné Berencz Zsuzsanna – A genetikai kód (középiskola)

Kiállítói előadások
Az EuTrust Zrt., a Mimio táblák magyarországi forgalmazójának programja
Helyszín: Károlyi-Csekonics Rezidencia, erkélyes terem
10.20-11.00 Huba Márk – Interaktív irodalom - A térkép, mint olvasandó szöveg
11.15-11.50 Farkas Zsuzsa – Dinamikus geometria a matematikai kompetencia fejlesztéséért
12.05-12.50 Bakonyi Péter – A XXI. Század oktatási keretrendszere
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Szalay Katalin – A ló túlsó oldalán sincs semmi - avagy hatékony konfliktuskezelés a tranzakció analízis segítségével
14.20-15.00 Hidas Gábor – Interaktivitás és képességfejlesztés térképekkel
15.10-15.50 Magyar Orsolya, Valkó László – mimio, mint interaktív háttér a nyelvoktatásban

A Stiefel Eurocart Kft. programja
10.20-11.00 Boa Péter – Földrajz tanítása STIEFEL interaktív tananyagokkal – példa: Magyarország földrajza
11.15-11.50 Pelikán István – Utazás digitális térképpel a honfoglalás és az államalapítás korába
12.05-12.50 Rimanóci Erzsébet – A Honismeret STIEFEL digitális tananyag, Nemzeti ereklyék részének feldolgozása aktívtábla segítségével
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Nagy Attila – Európa éghajlata és természetes növényzete – STIEFEL digitális tananyag felhasználásával
14.20-15.00 Madocsai Réka – Interaktív tábla az alsó tagozatosoknak – kompetenciafejlesztés interaktív táblával
15.10-15.50 Boa Péter – Történelem tanítása STIEFEL interaktív tananyagokkal – példa: a Római Birodalom

Tantermi menedzsment rendszerek a gyakorlatban
A SANAKO Corp. termékeinek bemutatása
Helyszín: HIK épülete, 301. terem
Itt az alkalom, hogy diákként részt vegyen a foglalkozáson. Az alkotóműhely számos hasznos
tanári eszközt fog bemutatni, amelyet a számítógépes tantermekben használhatnak.
Sok tanárban felmerül a kérdés: "Hogyan lehet kezelni és kiküldeni multimédiás tartalmakat
és interaktív tananyagokat a diákoknak"? Megismerheti és kipróbálhatja, hogy hogyan kezeli
a Sanako Study oktatási platform a különböző típusú multimédiás és interaktív oktatási
tartalmakat egy tanórán belül különböző diákcsoportokban. Bemutatjuk, hogyan írathat
teszteket, felmérıket a PC tantermekben. A résztvevők részt vehetnek egy Sanako diák
teszten, ahol a legjobb „hallgató” díjat nyer!
10.20-11.00 Interaktív oktatás a PC tantermekben a Sanako Study megoldásokkal
11.15-11.55 Interaktív oktatás a PC tantermekben a Sanako Study megoldásokkal
12.10-12.50 Interaktív oktatás a PC tantermekben a Sanako Study megoldásokkal
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Interaktív oktatás a PC tantermekben a Sanako Study megoldásokkal
14.20-15.00 Interaktív oktatás a PC tantermekben a Sanako Study megoldásokkal
15.10-15.50 Interaktív oktatás a PC tantermekben a Sanako Study megoldásokkal

Kiállítók előadásai
10.20-11.00 IKT műhely – digitális kompetenciafejlesztés a gyakorlatban (előadó: Főző Attila László, EDUCATIO Kft.)
11.15-11.50 A Promethean legújabb fejlesztési eredményei I. (előadó: Kocsmár Kornél, a Commitment Zrt. informatikai igazgatója)
12.05-12.50 A Promethean legújabb fejlesztési eredményei II. (előadó: Kocsmár Kornél, a Commitment Zrt. informatikai igazgatója)
12.50-13.30 Ebédszünet
13.30-14.10 Szövegértés- szövegalkotás kompetencia fejlesztés az i-Doctum interaktív tananyaggal – a BalázsDiák Kft. előadása
14.20-15.00 Négyszeresen kihasznált tanulási idı a SMART Osztálytermi Szoftvercsomag alkalmazásával (előadó: Leveli András, LSK Hungária Kft.)
15.10-15.50 Két tollas használat és dinamikusan generálódó kérdések, avagy újdonságok az interaktív tábla piacon (előadó: Szilágyi László, DNN Professional Graphics Kft.)